Kursuste info:

Toimub praegu

Tulekul

Kokkuleppel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Töötoad

Graafikaga lähemat tutvust teha saab meie ateljees Tondi 1. Soovi korral saab meid ka ühekaupa või mitmekesi kutsuda endale sobivasse kohta graafikakursust läbi viima.

Ühekordne töötuba kestab tavaliselt 1-3 tundi. Hind kokkuleppel (ca 10-25 eurot inimese kohta) vastavalt grupi suurusele ja töötoa iseloomule.

Õpitoa käigus valmib graafiline leht mille osaleja saab endaga kaasa. Olenevalt töö iseloomust võib vajalik olla paaripäevane kuivamisaeg.

Töötuba võib olla nii kollektiivne kui ka individuaalne, hea võimalus firmapeoks või sünnipäeva tähistamiseks.

Kaija Kesa töötoad:

EX LIBRIS ehk märk oma lemmikraamatusse

Töötoas saad võimaluse teha oma isikliku eksliibrise ehk raamatu omanikumärgi. Nimi või mõni teine iseloomustav sümbol lõigatakse trükiplaadi sisse, millest omakorda trükitakse paberile graafiline jälg. Samast trükiplaadist jõuab töötoa jooksul jäljendeid valmistada ca kümme tükki. Pärast värvi kuivamist on eksliibrised valmis lemmikraamatute sisekaantele kleepimiseks. Eksliibris võib olla ka tore kingitus raamatuid hindavale sõbrale.

Lepi aeg kokku:

e-post: kaija.kesa@gmail.com
telefon: +372 5345 6042

Käsitsi trükitud (jõulu)KAARDID

Töötuba koosneb kaardi kavandamisest, linoleumist motiivi välja lõikamisest ja käsitsi paberile trükkimisest graafika pressi abil. Töötoaks ette nähtud aja jooksul saab valmis 4-8 kaarti, mis on igati sobilikud nii saatmiseks kui kinkimiseks. Töötuba on jõukohane kõigile ning annab vahetu kogemuse graafikast kui vanast trükikunstist.

Lepi aeg kokku:

e-post: kaija.kesa@gmail.com
telefon: +372 5345 6042


GRAAFILISE LEHE loomine

Töötoas kavandab iga osaleja oma graafilise teose, seejärel valmistab trükiplaadi ning siis algab trükkimine graafika pressi abil. Võimalik on valida erinevate tehnikate vahel nagu kuivnõel, linoollõige, kollograafia.
Trükikunstil on omad võlud - esiteks on alati heas mõttes üllatuseks esimene tõmmis ehk trükitud graafiline leht, millelt selgub trükiplaadi välja lõikamise tegelik tulemus. Teiseks - ette on vaja valmistada vaid üks trükiplaat, kuid trükipressi abil saab seda paljundada olenevalt valitud tehnikast isegi sada korda, erinevate värvidega ja kõikvõimalikes kombinatsioonides. Trükkimine on tore ja võimalusterohke!
Töötuba sobib nii täiskasvanutele kui koolilastele ja toimub olenevalt valitud tehnikast kas graafika stuudios või ka mujal.

Lepi aeg kokku:

e-post: kaija.kesa@gmail.com
telefon: +372 5345 6042


TEMPLI valmistamine

Mõned tähed omandavad aja jooksul suurema tähenduse, kui teised. Need võivad olla nii nimetähed kui ka tähistada mõnda olulist sõna, eset või sündmust.
Templi töötoas kavandame dekoratiivseid tähti või teisi olulisi sümboleid, lõikame need välja ja valmistame lihtsa templi. Templit on võimalik kasutada väga erinevalt, näiteks tembeldades ümbrikke, kujundada märkmeplokk, isiklik mapp või mõni teine meelepärane paberitoode.
Töötuba sobib nii täiskasvanutele kui koolilastele. Templi valmistamise töötuba saab korraldada ka väljaspool graafika stuudiot.

Lepi aeg kokku:

e-post: kaija.kesa@gmail.com
telefon: +372 5345 6042

Lembe Rubeni töötoad:

TOIMUB PRAEGU

Graafika püsikursus KUMU-s

Ka 2015 aastal toimub KUMU-s kolmapäeviti graafika püsikursus kell 17.30-19.30.
Graafikakursus läbib kõik klassikalised ja uuemad graafikatehnikad vasesöövitusest digikoopia ülekandeni. Graafika on põnev, sest kunagi ei ole tulemus täpselt ette aimatav. Sageli juhtub, et tehnika teeb pool pilti ise valmis või pakub lahendusi, mille peale ise poleks tulnudki. Kõige olulisem ei ole graafika tegemisel mitte joonistusoskus vaid oskus nautida protsessi. Ja see on haarav ning enamasti sõltuvust tekitav!

Trükkida saab kõike: ex-libriseid, kaarte, pilte seinale või tekstiilile.
Kursus sobib kõigile alates 14. eluaastast.

Registreerimine ja info: piret.lindpere@ekm.ee

tel 5331 0318, 6026134


Marilyn Piirsalu töötoad:

TOIMUB PRAEGU

Rahvaülikooli graafikakursus I - sügis 2015

Kursuse raames valmib omanäoline graafikamapp, mis sisaldab viies eri trükigraafikatehnikates loodud graafilisi lehti. Mapi vahele mahub töid maalilisest monotüüpiast konkreetse linoollõikeni, nii mängulist materjalitrükki kui ka salapärast kuivnõela ja pimetrükki.

KOHAD TÄIS

TULEKUL:

Rahvaülikooli graafikakursus II - kevad 2016

Neljal õhtul saab süveneda kuivnõela tehnikasse, mille võlu on elavas joones, liites sinna juurde carborundumi mitmekesised pinnamaastikud. Kursusel valminud graafikaplaadiga on võimalik trükkida palju erinevates värvides graafilisi lehti.
Need kaks klassikalist ja kõige lihtsamat graafikatehnikat, millega saab edasi anda graafilist joonistust ja maalilist pinda, on jõukohased kõigile.

Materjalidest kasutame kuivnõela (ja muid kraabitsaid), metallplaati, rauapuru (carborundum), PVA-liimi, sügavtrükivärve ja  sügavtrükipaberit. Paber tuleb endal kaasa võtta, seda saab osta ka kohapeal, teised materjalid on hinna sees.
Võimalik on teha ka suuremaid töid.

Info ja registreerimine