Kuivnõel kartongil

15. märtsil  kell 17:30-20:30, graafika.ee stuudios
KÜLALISKUNSTNIKU TÖÖTUBA - KUIVNÕEL KARTONGIL

Kuivnõel kartongil on mitmekülgne ja happevaba tehnika. Kuna algmaterjaliks on kasutatud kartongi, ei ole sellega võimalik teha tohutu suurt seeriat tõmmiseid, kuid seda unikaalsemad on need, mis tehtud on. Kujutise välja lõikamiseks kasutatakse erinevaid nõelu ja nuge nagu kuivnõela tehnikale kohane, kuid koolituse käigus tutvute ka erinevate meetoditega, millega on võimalik saavutada põnevaid tulemusi, mis erinevad teistest kuivnõela tehnikatest.
Ei ole õiget ega vale moodust, kuidas oma idee lõpuks kunstiteoseks vormida!

Eelnev kunstialane kogemus pole oluline. Oodatud on inimesed erinevatelt elualadelt, samuti õpilased alates 12. eluaastast.

Täpsema info ettevalmistuste kohta saavad registreerunud osalejad enne kursust.

Kursus toimub rahulikus tempos ja väikeses grupis (kuni 6 inimest), et osalejad jõuaksid süveneda nii tehnika õppimisse kui ka oma pildi kavandamisse ja trükimisse. Toimumispaik on spetsiaalselt sisustatud väike graafikastuudio, kus argipäevadel töötavad professionaalsed kunstnikud.

Külaliskunstnik Liina Lindenburg on oma hariduselt sisekujundaja, mis andis tugeva kunstilise baasi, millest edasi areneda. Liina on pikalt elanud hoopis Austraalia lõunapoolsemas saarosariigis Tasmaanias, mille metsik loodus inspireeris teda taas pliiatsi järgi haarama ja ennast kunsti alal täiendama. Seal leidis ta tee trükikunstini, mis on teda juba ammu paelunud, astudes Hobartis Hunter Island Press nimelisse trükikunsti gildi, kus võttis osa mitmetest kursustest kuni leidis enda jaoks selle õige, mis teda täielikult lummas oma võimaluste rohkusega ja andis vabaduse kujutada tema lemmikut inspiratsiooniallikat, loodust, parimal viisil. Liina oli ka Hobartis asuva kunstigalerii üks liikmetest ja tema töid võib leida ka teistest riikidest üle maailma. Liina graafikat saab näha siin: https://www.facebook.com/florafaunabyliina

Kuivnõel kartongil töötuba toimub:
15. märtsil  kell 17:30-20:30
graafika.ee stuudios Tallinnas Tondi 1, III korrus

Tasu: 40€, registreerides kaks või enam osalejat soodushind 35€

Kursusel osalemist kinnitab saadetud registreerimistaotlus (vt allpool) ja seejärel e-mailile saadetud arve tasumine OÜ Bach Art Gallery arveldusarvele nr EE397700771003864815 (LHV pank).  

Juhendaja: Liina Lindenburg
Info: kaija@graafika.ee, tel. 5345 6042

Kursusele registreerimise vorm
Email again:
Kursus, millel soovin osaleda:
Arve saaja
Soovin saada e-mailile graafika.ee uudiskirja