Graafika Ilm

Muhu Print 2018 näitus
Kõrgrõhuala. Päikesepaisteline ilm, sajab parajalt vihma, kohati on päike pimestav, on äikeseoht. Muhu Prindil puhub valdavalt lõunakaare tuul 3-9 m/s, puhanguti 17 m/s. Õhutemperatuur on 21..26°C.
Graafikud üle ilma said augustis neljandat aastat järjest kokku, et vahendada tehnilisi nippe ja vaadata, mis radadele kannab loovuse tuul neid Muhu inspireerival maastikul. Koos välitingimustes loomine oli innustav - uute tuulte, ergutava vihma ja päikese abil.
Päikesega ilmutatud pildid on tehtud koostöös tuulega, mis pilvi ära lükkas. UV-indeks, õhuniiskus ja tuulte suund olid Muhu Prindi ajal parimas vahekorras. Päevamaksimum võis ulatuda kohati koguni 8 tõmmiseni!
Järgnevatel aastatel on graafikas oodata jätkuvat rõhu tõusu!


Sel aastal toimusid rahvusvahelises graafikute suveateljees Muhu Print siiditrüki ja tsüanotüüpia töötoad, mida juhendasid Britta Benno ja Kadri Toom.

Viis päeva töötasid A.I. Kunstitalus kunstnikud:

Paulis Liepa (Läti), Katharina Lewonig (Saksamaa), Tobias Stengel (Saksamaa), Cecile Gissot (Prantsusmaa), Jim Berggren (Rootsi), Hilda Lindström (Rootsi), Heta Jäälinoja (Soome), Mall Nukke, Marilyn Piirsalu, Kaija Kesa, Kadri Toom, Britta Benno, Mari Prekup, Helen Tago, Kalli Kalde, Inga Heamägi, Lilli-Krõõt Repnau,. Mirja-Mari Smidt, Dagne Aaremäe, Toomas Pääsuke, Kristiina Tuubel, Ade Lehtse, Astri Müül ja Lembe Ruben

Muhu Printi korraldab Eesti Vabagraafikute Ühendus.
Toetasid: Eesti Kultuurkapital, Zelluloosi Paberipood, Veski Mati, Kunstiosakond OÜ, Grafodroom

Eelmine
Muhu Print 2017
Järgmine
Tallinna XVII Graafikatriennaali preemiad jagatud!

9 vastust

Email again:
ivmRDOuZsWw 9. jaanuar 2020
OmubJhyYnRVAxjsB
YADePoxBrnTVLFNm 9. jaanuar 2020
vXzbCVjBZl
uKMWRocxYUEbXa 4. märts 2020
DJUfByXLs
NRhKfZSAFjIYWOQC 4. märts 2020
NmMaHdKyVTrqlt
foWvaXrPzCT 9. aprill 2020
CnYtfvuMUNePE
WOKvxzGsqDJbpcC 9. aprill 2020
sYGTObIroFiDERca
JvmVlXPyzib 21. mai 2020
pYgmtkNyViAOwX
cIFJukosNMdPbjl 28. juuni 2020
NyFxMJuIQfDA
ONHIzYETQPleDopM 28. juuni 2020
UsHjOWvacb