"Mälestused maastikest" Toompea lossi kunstisaalis

25.01.2023 kell 11.30 avavad graafikud Kaija Kesa (1978), Helen Tago (1980) ja Lilli-Krõõt Repnau (1982) Toompea lossi kunstisaalis ühise näituse „Mälestused maastikest“. Näitus jääb avatuks 23. märtsini 2023.

„Mälestused maastikest“ koondab kolme kunstniku graafilisi lehti. Kesksel kohal on vabaduse mõiste ning selle erinevad vormid. Vabadus ei ole kunagi midagi iseenesest- mõistetavat. Kõik kunstnikud on loomingulise ühenduse graafika.ee liikmed, lisaks ühtsele mõtteviisile seob neid ka ühine stuudio ja galerii, mille visiooniks on kaasaegse graafika edendamine ja mõtestamine.

Näituse pealkiri tuleneb Lilli-Krõõt Repnau samanimelisest seeriast. Graafilised lehed on valminud 2022. aasta kevadel ja kunstnik seob läbi linna- ja loodusvaadete ühtseks tervikuks Tallinna, Lääne-Virumaa ning Narva.

Helen Tago läheneb graafilises installatsioonis Narvale läbi pimetähni kontseptsiooni. See on midagi hoomamatut, aga ometi on see olemas ning kajastab seeläbi tabavalt kunstniku suhet antud temaatikaga.

Kaija Kesa suuremõõtmelised mokulito tehnikas valminud ööliblikad seovad endas lootust ning ühtlasi sunnivad meid mõtlema elu hetkelisusele. Kaija Kesa: „Nende tiibadelt pudeneb helgust, valgust ja hingesoojust, mida on praegusel ajal liiga vähe. Neid liblikaid luues mõtlesin tänutundega Ukraina kunstnikele Oksana ja Ivanna Stratiychukile, kes siin Eestis neid tehnikaid meile õpetasid.”

Kaija Kesa õppis Eesti Kunstiakadeemias graafikat ja Jaan Toomiku juhendamisel interdistsiplinaarseid kunste ning omandas magistrikraadi 2005. aastal. Loomingus katsetab Kesa erinevaid tehnikaid, peamiselt kuivnõela, fotopolümeeri ja koopiaülekande tehnikaid. Loomingu teemad on inspireeritud peamiselt loodusest ja inimese sisemaailma võimalustest.

Helen Tago õppis Eesti Kunstiakadeemias graafikat. Tago looming on mõjutatud lapsepõlves kogetud hüljatud maastikest ning tühermaadest ning linnamaastikest, viimase korrastatud rütmidest ja esmapilgul nähtamatutest vaheruumidest maastikes. Tago teosed on sageli monokroomsed ja kontrastsed ning kunstnik kasutab loomingus erinevaid tehnikaid.

Lilli-Krõõt Repnau õppis Eesti Kunstiakadeemias graafikat ning omandas magistrikraadi 2015. aastal animatsiooni erialal. Lisaks on ta end õpingute käigus täiendanud Šveitsis, Lutserni Ülikooli Kunsti- ja Disainikolledži videoosakonnas. Aastal 2010 tunnustati Repnau graafikaloomingut Edmund Valtmani stipendiumiga.

Näituseid Toompea lossi kunstisaalis vahendab Eesti Kunstnike Liit.

Artikkel:
eestielu.goodnews.ee/riigikogus-on-graafikute-uhisnaitus-malestused-maastikest/
Eelmine
Kalender 2023
Järgmine
Kaija Kesa Kunstiaknal

Vastused puuduvad

Email again: