Graafikute grupinäitus

Näitus Pimeaed nimi viitab samanimelise pargile Narva südames, kuid avab seda väga erinevatest perspektiividest. Pimeaed kui metafoor, hämar, tundlik ja teadvustamata ala, mida soovime tunnetada läbi lähiajaloo, läbi isikliku ja avaliku ruumi. Pimeaed koondab viie kunstniku Ines Erlemanni, Kaija Kesa, Marilyn Piirsalu, Lilli-Krõõt Repnau ja Helen Tago töid.
Ines Erlemann lähtub oma töödes salaaia motiivist. Pimeaed kui varjatud paik, mis on ühtaegu nii hirmuäratav kui ka meeliköitev. Pargi varjunditest kujunevad välja ka Kaija Kesa müstilised ja vaikuseküllased graafilised lehed, mis on trükitud moku-lito tehnikas ning kujutavad ööliblikaid. Marilyn Piirsalu kuivnõelub oma rajad graafikaks ja läbi joonterägastiku jõuame uute pingestatud väljadeni. Lilli-Krõõt Repnau seob oma graafilises seerias Mälestused maastikest erinevad isiklikud keskkonnad Narvaga, fragmente on nii Lääne-Virumaalt, Stroomi rannast kui ka Narva Pimeaiast. Helen Tago teos Valgus Narvale läheneb antud näitusele läbi pimetähni kontseptsiooni. (Pimetähn (ladina k. discus n. optici) on laik võrkkestal, mis ei reageeri valgusele.) See on midagi hoomamatut aga ometi on see olemas. See pimetähni kujund kirjeldab ja mõtestab tabavalt kunstnik Tago suhet Narvaga.

Kõik osalevad kunstnikud on graafika.ee liikmed, lisaks ühtsele mõtteviisile seob meid ka ühine stuudio. graafika.ee on platvorm, mille visiooniks on kaasaegse graafika edendamine ja mõtestamine.

Näituse idee sai alguse Narva kunstiühingu Vestervalli kutsel. Tänud teile Lena Sabinina ja Olga Tjurina!


Eelmine
"Threshold/Lävi"
Järgmine
Graafika.ee kolis südalinna

10 vastust

Email again:
UXMDeARpzva 17. aprill 2022
GoAXHebgQ
NkheGZIFwmu 17. aprill 2022
BdEzXRpcIC
nsZDNfQyIqJWc 25. aprill 2022
MvUhknWcHT
FXGxvJPnjEmofI 25. aprill 2022
LosrPXkDq
jZulVnEzfgaOwD 2. mai 2022
ERWxFekJ
XmNqwFUlaKQPgbDn 2. mai 2022
jEhFvdYgoAWKy
OESLkQqpotdgHBui 15. mai 2022
gcRVwYfDpNGeLz
fSGxNwOCLZpmPrA 15. mai 2022
mJGeNsWzywS
qsIdomDFT 16. juuni 2022
MDzndXpA
EsFVabufLN 16. juuni 2022
eFctYjzCSmunRMlJ